Vincentas Kisielius – Vyčio Kryžiaus kavalierius iš Palūšės

Vincentas Kisielius – Gedimino Šatkausko prosenelis.

Vincentas (Vincas) Kisielius – Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės savanoris. 1921 m. sausį už šį žygdarbį lenkų fronte apdovanotas 1-ojo laipsnio Vyčio Kryžiumi.

Cross_of_Vytis

Vikipedijoje – skaitykite čia. LR prezidento svetainėje – skaitykite čia.

kisielius

Turimais duomenimis, Vincentas (Vincas) Kisielius buvo vienintelis savanoris ir apdovanojimo kavalierius ne tik iš Palūšės, bet ir iš visos Ignalinos seniūnijos.

Šiandien siūlome rašinį apie Vincentą Kisielių, parengtą pagal „Lietuvos karžygius“ ir kitus šaltinius. Daugiau informacijos čia:

http://www.mignalina.lt/gyvenimas/atmintis/2245-vycio-kryziaus-kavalierius-is-paluses

http://www.sirvinta.net/krastotyra/mislingas-sesuoleliu-ispuolio-didvyrio-likimas/

 

INFORMACIJA

Vyčio Kryžiaus ordinas – vienas svarbiausių karinių Lietuvos valstybės apdovanojimų. Juo apdovanojami asmenys, pasižymėję didvyriška narsa ir ištverme ginant Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę. Vyčio Kryžiaus ordinas įsteigtas 1919 m., kai kovose su bolševikais susikūrė Lietuvos kariuomenė. Vyčio Kryžiaus ordinas buvo įsteigtas 1919 m., kai Nepriklausomybės kovose su bolševikais susikūrė Lietuvos kariuomenė. Iš pradžių šis apdovanojimas vadintas Kryžiumi „Už Tėvynę“ . Nuo 1920 m. sausio iki 1927 m. balandžio mėnesio šis apdovanojimas vadintas Vyties Kryžiumi. Nuo 1927 m. gegužės iki 1930 m. lapkričio mėnesio apdovanojimas vadintas Vyties Kryžiaus ordinu. Nuo 1930 m. gruodžio iki 1940 m. apdovanojimas vadintas Vyčio Kryžiaus ordinu.
Aukščiausiu Lietuvos valstybės koviniu apdovanojimu – Vyčio Kryžiaus ordinu – buvo apdovanojami asmenys, narsiai ir didvyriškai kovoję dėl mūsų šalies Laisvės ir Nepriklausomybės.

 

Nepraleiskite svarbių naujienų - prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: